Sun

Vizyon ve Misyon

Kurulduğu 1982 yılından bu yana belirlediği Bilgisayar Ağ’dır (The Network is the Computer) vizyonu, bugün Katılım Çağı’na dönüştü. Sun Microsystems, herkesin ve herşeyin ağ üzerinde buluştuğu, paylaştığı, katılımın arttığı yeni bir çağı müjdeliyor. Katılım Çağı’nı güçlendirecek teknolojiler yaratmak ve toplulukları desteklemek Sun Microsystems’ın temel misyonudur.

Faaliyet alanları

Katılım Çağı olarak adlandırdığı günümüzde Sun herkesin ve herşeyin birbirine bağlı olduğu ve ağ üzerinde paylaşılabildiği bir dünya için kurumlara çevreye duyarlı, açık, ağ tabanlı bilgi işlem teknolojileri, sunucular, depolama ürünleri, yazılım ve hizmetler sunuyor. Tüm bu bileşenleri kapsayan ana teknoloji ise ücretsiz ve açık kaynak kodlu Solaris 10 işletim sistemidir. Açık sistem tasarımını ve standartları destekleyen Sun donanım platformları -uygulamaya bağlı olarak- Sun’ın Coolthreads adını verdiği ve CMT (chip multi-threading) teknolojisine sahip UltraSPARC T1 işlemcisinin yanısıra Intel Xeon ve AMD Opteron işlemcileri seçeneklerini de sunmaktadır.

Çözümler

Sistemler: Çoklu işletim sistemi seçeneği sunan x64 tabanlı sunucular enerji tasarrufu ve performans konusunda standartları yeniden oluşturuyor. Coolthreads teknolojisine sahip UltraSPARC T1, endüstrinin çevreye duyarlı olarak geliştirilmiş ilk multithreaded işlemcisidir. Bu sayede yeni SunFire sunucular güç, soğutma ve performans konusunda yeni standartlar getiriyor ve veri merkezindeki enerji giderlerini düşürüyor.

Depolama Çözümleri: Sun, StorageTek ürün ailesi ile dünyadaki arşivlenmiş verinin %37’sini korumaktadır. Sun’ın kapsamlı veri depolama ve yönetim çözümlerinin yüksek standartlardaki servisle birleşmesiyle verilerinizi heterojen ortamda güvenli bir şekilde yönetebilir, koruyabilir ve verilere erişimi sağlayabilirsiniz.

Yazılım Çözümleri: İhtiyaç duyduğunuz kurumsal yazılımlara kolayca ve uygun maliyetlerle ulaşmanızı sağlıyor; başarısı kanıtlanmış entegre açık ve farklı ortamlarda çalışabilen yazılım çözümleri yelpazesi sunuyoruz. Solaris 10 işletim sistemi, Java Enterprise sistem, Kurumsal kimlik yönetimi, güvenli masaüstü ortamı, servis odaklı mimari çözümleriyle daha yalın, uygun maliyetli ve performanslı altyapıya sahip olabilirsiniz.

Hizmetler: Sun, güvenilirlik, erişilebilirlik, yönetilebilirlik, servis edilebilirlik seviyelerini iyileştiren ve büyüyen ortamlara yönelik tasarlanarak dünya çapında deneyimle ve iş ortaklarıyla birlikte sunulan hizmetler portföyüne sahiptir.

Sun Microsystems

"Sun kendine özgü yaklaşımı ile kurumların ihtiyacı olan donanımları benzersiz teknolojisiyle birleştirir ve bütün bir çözüm halinde sunar."

Sun