Sarus® Klinik Portal ile Hastalarınıza Daha Fazla Zaman Ayırın

12 Aralık, 2011

EES, yeni ürünü “Sarus® Klinik Portal”ı kullanıcılarıyla tanıştırmanın heyecanını yaşıyor.

Ülkemizin saygın hastanelerine Hastane Bilgi Sistemi çözümü sunan EES’nin, bilgi birikimi, teknolojik altyapısı ve tecrübesi ile geliştirdiği “Sarus® Klinik Portal”, özellikle klinik taraftaki kullanıcıların tüm isteklerini karşılayabiliyor ve sisteme veri girişi için harcanan zamanı azaltarak tıbbi çalışmalara daha çok zaman kazandırıyor.

Sarus® Klinik Portal’da geliştirilmiş yeni ekranlar ile veri girişi daha da pratikleşiyor.

Sarus® Klinik Portal’da tek bir alandan herhangi bir anahtar sözcük yardımıyla(TC no, adı soyadı, arşiv numarası, vb) hastanın arşiv bilgilerine ulaşılabiliyor ve tüm süreçlerde klavye/mouse kullanımı minimum düzeyde gerçekleşiyor. Böylece kullanıcılar tüm süreçlerde işlemlerini neredeyse iki misli daha hızlı gerçekleştiriyor.

Hasta bilgileri ve kabul ekranlarında çalışılırken, ekranlar arasında geçiş yapmaksızın, tek ekran üzerinden işlem yapılabiliyor. Böylece kayıt kabul bölümlerinde daha az sürede daha çok hasta kabulü gerçekleşiyor. Ayrıca Akıllı Hastane Bilgi Sistemi kabul işlemi yaparken bir önceki kayıttaki bilgileri hatırlıyor, otomatik olarak yeni kayda aktarıyor ve yeni gelen hastanın bilgilerine göre güncelleme yapılarak hızlı ve kolay bir şekilde kayıt tamamlanıyor.

Sarus® Klinik Portal üstün özellikleri ile tüm kullanıcılara daha fazla zaman kazandırıyor, özellikle tıbbi kullanıcılar hastalarına ve tıbbi faaliyetlerine daha çok zaman buluyor.

Birden çok işlem veya tedavinin bir arada tanımlandığı işlem ve müdahale paketleri ile poliklinik ve servislerde tek tek işlem, tedavi, ilaç ya da sarf malzemesi seçerek kayıt yapmak yerine; işlem paketi ve müdahale paketi seçimi ile kayıt gerçekleşiyor.

Muayene ekranında gelişmiş text editör özelliği ile Epikriz Editörü, kullanıcı bazlı kolay şablonlar oluşturmaya ve hızlı erişime olanak sağlıyor. Sarus® Klinik Portal, tek ekran üzerinden tüm hastalara erişimi sağlıyor ve kullanıcılar Sarus® Klinik Portal üzerinden konsültasyonları daha kolay takip edip hızlıca Sağlık kurulu raporu hazırlayabiliyor.

Sarus® Klinik Portal Altyapısı

Sarus® Klinik Portal istemci tarafta html ve javascript, sunucu tarafta ise .net platformunda, servis tabanlı olarak çalışmaktadır. Bu özellik sistemin esnek çalışmasını sağlamaktadır. Ayrıca istemci tarafında temel javascript dili yerine ExtJS ve Jquery gibi javascript dünyasının önde gelen kütüphanelerini kullanılmıştır. Bu kütüphanelerin içermiş olduğu ve yazılım dünyası tarafından kabul görmüş performans iyileştirmeleri de sisteme aynı şekilde uygulanmıştır.

Sarus® Klinik Portal ile ilgili tüm bilmek istedikleriniz bizimle iletişime geçebilirsiniz. Sizleri Sarus® Klinik Portal ile tanıştırmaktan memnuniyet duyarız.

Yorum yazın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.