Genel

Günümüz modern sağlık ekonomisi sisteminde, enformasyon sisteminin değişikliklere uyarlanması konusunda ciddi ihtiyaçlar ortaya çıkmıştır.

Hastaneler, hastane çalışanlarının ihtiyaçları doğrultusunda bilgiye her yerden ulaşabilen altyapılara büyük oranda destek vermektedirler.

İşte Sarus® bir hastanede oluşan bilgiye, doktorların, hemşirelerin, finansçıların, idarecilerin ve karar vericilerin, yetkileri çerçevesinde ve yüksek güvenlik ortamında, 7 gün 24 saat ulaşabilmelerini sağlayacak şekilde tasarlanmıştır.

Doktorlar bilgiye, ister tedavi esnasında, ister ofislerinden, islerler ise evlerinden erişebilecekler ve daha etkin ve süratli hasta tedavisini sağlayabileceklerdir. Hem sahip oldukları hem de hastanede oluşan dokümantasyona, makalelere, sunumlara her zaman her yerden ulaşabilecekler ve bilimsel araştırmalarını daha verimli ortaya koyabileceklerdir.

Hemşireler terminallerden hasta hakkında bilgilere ve diğer departmanlarda oluşan bütün bilgilere, rahatça ulaşabilecekler ve bu bilgileri sunabileceklerdir.

Finansçılar stoktaki ürün miktarını, kurumların ve tedarikçilerin cari bilgilerini, anlık ve gelecek para akışı bilgilerini her an görebilecek ve risksiz para yönetimi gerçekleştireceklerdir.

Karar vericiler, hastanenin anlık resmini 7 gün 24 saat görme fırsatını elde edecek, acil durumlarda önemli kararları daha rahat alabilecek, geçmiş ve olası geleceğe ait istatistiksel yaklaşımlara ulaşarak, hastanenin gelecek vizyonunu çizmede daha rahat ilerleyebileceklerdir.

Hastane çalışanları;
Dokümanları, sunumları, formları ve gelen giden evrakları Sarus® ile yönetebilecekler;
Hastane içerisinde oluşan formların, dokümanların ve gelen giden evrakların, iş süreçleri doğrultusunda (mevcutsa ISO 2001:2008 kalite yönetimi çerçevesinde) akışını kağıtsız ortamda sağlayabilecek ve Sarus®’un web tabanlı yapısı ile yetkileri çerçevesinde oluşan bu dokümanlara her zaman ve her yerden ulaşabileceklerdir.

Sarus

EES’nin sunduğu destek hizmetleri ile hastane bilgi sisteminde pürüzsüz geçiş deneyimini yaşayabilirsiniz.