EES Hastanelerinin “Sorunsuz Geçiş” Deneyimi

23 Şubat, 2011

EES_Hastanelerinin_Sorunsuz_Gecis_DeneyimiÇanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi ile Gaziantep Çocuk Hastanesi otomasyon ihtiyaçları için 2011 yılı itibariyle EES çözümlerini kullanıyorlar.

350’in üzerinde yatağı bulunan ve 700 personelle hizmet sağlayan Gaziantep Çocuk Hastanesi ile 100 yataklı ve 135’ten fazla personele sahip Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi yeni dönem otomasyon ihtiyaçları için, Sarus® Hastane Bilgi Sistemi, BIZdocs® Doküman Yönetim Sistemi ve Merge Healthcare PACS sistemlerinin entegre yapısını kullanmaya başladılar.

EES hastane bilgi sistemi geçişlerinde hastanelerimize, %100 web tabanlı Sarus® Hastane Bilgi Sistemi ve başarılı kurulum ekibi ile “sorunsuz geçiş” deneyimini kazandırdı. Her iki hastanemizde de kurulumun başladığı günün ertesinde yedek sunucudan gerçek sunucuya geçiş sağlanarak, hastanenin mevcut yapısı değiştirilmeksizin hastane bilgi sistemine geçiş olanağı sağlanmış ve iş başı yapıldığı ilk andan itibaren hasta kabul yapılabilmiştir.

Bilindiği üzere eski yüklenici tarafından sistem devredilirken, mevcut domain sunucusu, Firewall, DNS sunucusu gibi otomasyonun kurulu olduğu tüm sunucular, fabrika ayarlarında teslim edilmektedir. Bu sebeple hastanedeki tüm bilgisayarların tek bir domain altında toplanması ve hizmet verecek olan sunucunun hızlı bir şekilde kurulması hastane bilgi sistemi geçişleri için büyük öneme sahiptir. Her iki hastanemizin kurulumlarında, yedek sunucudan gerçek sunuculara kurulum çok kısa süre içinde tamamlanmış ve domain sunucusu kurulumu aynı süre içinde tamamlanarak hastanedeki tüm bilgisayarların yeni domain bağlantıları hızla sağlanmış, takip eden saatlerde hastanelerimiz sorunsuz geçişle hemen çalışmaya başlamışlardır.

EES‘nin aynı anda Sarus® Hastane Bilgi Sistemi, BIZdocs® Doküman Yönetim Sistemi ve Merge Healthcare PACS Sistemlerini sağladığı Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi Araştırma ve Uygulama Hastanesi ve Gaziantep Çocuk Hastanesi’nde kurulumun ilk günü hasta kayıtlarının yapılabilmesinin yanısıra yatan hastaların tüm verileri de dahil olmak üzere yeni sisteme geçiş için zorunlu olan tüm önemli veriler başarılı bir şekilde yeni sisteme aktarılmıştır.

Bunların yanı sıra Merge Healthcare PACS sistemleri her iki hastanede başarılı bir şekilde faaliyete alınmış ve hastalar ait geçmiş PACS verileri yeni sisteme aktarılmıştır.

Tüm bu çalışmalar sırasında, hastanelerin işleyişini durduracak herhangi bir aksaklık meydana gelmemiş ve EES’nin “sorunsuz geçiş”i hastane yönetimi tarafından takdir edilmiştir.

Yorum yazın

Yorum yazmak için giriş yapmalısınız.