Genel

BIZdocs® Elektronik Belge Yönetim Sistemi

BIZdocs® ülkemizde bulunan saygın kurumlarca kabul görmüş, dokümanların dijital arşive dahil olmasına ve yönetilmesine imkan veren, web tabanlı, dinamik doküman yönetim sistemidir.

Bilgiye artık, çalışanlar yetkileri çerçevesinde yüksek güvenli ortamda 7/24 ulaşabilecekler.

Web Tabanlı

BIZdocs®‘un web tabanlı mimari yapısı, herhangi bir kuruluma gerek kalmaksızın, Internet Explorer aracılığı ile kurum içinden veya kurum dışından, kullanıcıların ulaşmak istedikleri dokümanlara rahatlıkla erişimini sağlar.

Çok Kullanıcılı ve Ölçeklenebilir

BIZdocs®, 10 kullanıcıdan 1000 kullanıcıya rahatlıkla çıkabilir ve milyonlarca dokümanı kolaylıkla yönetebilir. Sahip olduğu mimari yapısı; hiyerarşik kurumsal yapılanmayı destekler ve sorunsuz ölçeklenebilirlik sunar.

Güvenilir

BIZdocs® TÜBİTAK tarafından desteklenen, ülkemizin ilk web tabanlı uygulama geliştirme platformu üzerine inşa edilmiştir. Günümüzde onlarca kurumda çalışmakta olan bu sarsılmaz mimarisi sebebiyle, ülkemizin en saygın kurumları tarafından tercih edilmektedir.

Yazılım Mimarisi

BIZdocs® temelde, TÜBİTAK tarafından desteklenen ve Microsoft .NET teknolojisini kullanarak, firmamız tarafından geliştirilen web tabanlı e-iş geliştirme platformunun (web based e-Business Application Framework) mimarisini kullanmaktadır. Bu gelişmiş mimari yapı, bir çok projede test edilmiş ve farklı yapıdaki kurumlara uyarlanmıştır.

n-Katmanlı, XML Bazlı

BIZdocs®’un desteklemekte olduğu n-katman mimari yapısı, kurum içinde ve dışında maksimum erişimi ve genişlemeyi sağlayacak şekilde tasarlanmıştır. Bu yapı; İstemci Katmanı (Presentation Layer), İş Katmanı (Business Layer) ve Veri Tabanı Katmanı (Data Layer) olarak adlandırılır. BIZdocs®, internet ve intranet ortamında çalışabilen farklı araçların kullanılmasına izin verebilmekte, ayrıca veri tabanının birden fazla sunucuya dağıtılmasına da olanak sunmaktadır.

Arayüz

BIZdocs® Elektronik Belge  Yönetim Sistemi’nin sahip olduğu hiyerarşik yapılı web arayüzü, sadece windows formlarında görülen fonksiyonaliteyi sağlayabilen bir kaliteye sahiptir. Bu sayede sistem, kullanıcıların gerek yerel ağlarında, gerekse internet aracılığı ile erişimlerinde aynı ara yüzün kullanılmasına izin vermekte, böylece kullanıcı verimliliğinin her iki ortamda da aynı kalmasını sağlamaktadır.

Ayrıca BIZdocs®’da kolay kullanıma olanak sağlayan kullanıcı ara yüzü, eğitim zamanını azaltmakta, kurum kullanıcıları tarafından kabulünü ve kullanım alanını artırmaktadır.

Kağıtlara Veda

BIZdocs ile kurumsal hafızanızı oluşturun ve yönetin.

Genel